Back

Курс пермакультурного дизайну 2011

Київська обл., Макарівський р-н, Навчально-практичний центр природного землеробства "Екомисл"

George_Sobol_photoВикладач - Джордж Соболь

Викладачі-стажери

Джо Аткінсон Наталія Кравчук
Кетрін Доллеріс Иен Гіесбречт

Організатори

Павло Арданов Оксана Інте

Відгуки учасників

Два тижні в наметах, политі дощами, покусані комарами, ми жили як одна велика родина!

Два тижні всі наші пізнання про пермакультуру, екологічне землеробство, екобудівництво розкладали по поличках, доповнювали новим матеріалом та масою вражень. Особисто я, взагалі про багато елементарних речей почула вперше, а додому повернулася настільки натхненною, що хотіла звернути гори!))

Звичайно щось змінилося в моєму житті, - все!) Мені навіть здається, я вийшла з якогось глухого кута, взагалі переглянула своє ставлення до дуже багатьох речей, зрозуміла, чим хочу займатися.

Отримані знання, а вони - лише верхівка айсбергу, я встигла застосувати на своїй ділянці, та й моїх друзів дуже зацікавили мої розповіді. Не скажу, що все йшло так вже гладко, все нове дуже туго сприймається людьми, і це особливо сумно, якщо ці люди - твої рідні. Але! Повільно, але впевнено я йду своїм шляхом і не збираюся звертати. Крім того, я планую використовувати ці знання у своїй роботі.

Звичайно такі курси необхідні Україна (та й не тільки Україні, згадаємо, скільки іноземців приїхало на курс)). Все більше і більше людей хочуть змінити спосіб свого життя, всіляко прагнуть до гармонії з природою, до здоров'я, до незалежності від держави. А таких курсів дуже мало, - раз на рік, в одному місті - це дуже мало. Я рекомендуватиму цей курс кожному, всім своїм друзям.

Але головна фішка курсу це навіть не знання, це люди. Такі різні люди приїжджають з різних країн, збираються в одному місці, вчаться один у одного, діляться інформацією, книгами, дисками, спілкуються. Це спілкування, знайомства, що ви отримаєте - безцінні, цих людей ви не зустрінете більше ніде.

Мені сподобалось, як Джорж сказав групі в останній день занять: "Цей курс приводить вас в кімнату з безліччю дверей, і тепер ви самі вирішуєте, яку з них відкрити". Дійсно, відкривається безліч можливостей, безліч доріг!

Я дякую організаторам, вчителям, всім учасникам курсу і бажаю кожній людині знайти свій власний шлях!

                                                                                                                                Любов ПоповаЗдравія вам, Таня, Віта і Паша!

Мені дуже сподобався курс пермакультурного дизайну 2011 року. Він був перший в Україні і найкращий. А ви зробите другий, і він теж буде – найкращим ! 

Я познайомилась з людьми, які допомогли мені змінити моє життя. Я усвідомила, чим можу і хочу займатися. Завдяки семінару, змогла систематизувати свої знання і тепер проводжу свої семінари в місті Каневі.

Такі курси потрібні в Україні. Зі свого досвіду проведення семінарів, я зрозуміла, що необхідно ділитися такими знаннями з людьми. Відразу у мене була думка, що на курсах було мало практики. Але з часом я зрозуміла, що практика в кожного має бути своя. Тому, що ти можеш

закінчити десятки курсів, прочитати сотні книг, але без своєї власної практики ці знання - нуль.

Цей курс, я вже порадила своїм друзям. Допомогти з організацією семінару дуже хочу, але, нажаль, я проводжу свої в Каневі.

У мене є бажання спробувати вчити пермакультурі.

Хочу подякувати Паші та Оксані за організацію першого курсу!

Бажаю вам любові! У вас все вийде.

Таня Распутіна.

Замітка про пермакультуру від Арданової Ольги (м.Київ).

У 2008 році я і моя сім'я спробували Сік Алое Вера компанії Forever Living Products, з тих пір ми здорові та веселі. А в 2011 році я познайомилась з етичними принципами пермакультури, які дивним чином збіглися з етичними принципами компанії Forever Living Products. Коротко можна перефразувати слова Рекса Мана (засновника і президента Forever Living Products):

Сила Forever (і пермакультури) - це сила любові.

В минулому році на курсах пермакультури студенти мали можливість доторкнутися до продуктів FLP: МПД - мили посуд і прали, рідким милом Алое і твердим милом Авокадо, мили обличчя і руки, чистили зуби зубною пастою Forever bright. Всі ці засоби потрапили в грунт на ділянці Оксани Інте і не тільки не заподіяли шкоди, а і принесли користь, удобривши землю.

Минулорічне навчання було для мене цікавим і пізнавальним. Люди, які зібралися на першому курсі пермакультури в Україну, виявились моїми однодумцями.

Що ж мені дали курси:

  • Я вирішила компостувати харчові відходи, щоб додатково охороняти навколишнє середовище.
  • На своїй дачній ділянці я перейшла від етапу спостережень навколишньої природи до етапу створення живоплоту навколо ділянки.
  • На підвіконні я почала вирощувати гіркий перець, цибулю, часник, петрушку, селеру і салат. Зараз збираюся вирощувати огірки.
  • Збираю насіння своїх рослин, які ростуть на балконі і на дачі, а також польових і лісових рослин.
  • З різних регіонів України та з-за кордону привожу рослини, які мені подобаються. Вирощую в квартирі, потім пересаджую в грунт на дачі.
  • Мульчую грунт на своїй дачній ділянці.

Бажаю всім новим студентам, і тим які збираються стати студентами, приїжджати і вчитися. На курсах ви отримаєте знання і навички, які завжди знадобляться. Крім цього, ви зустрінетеся з цікавими людьми, проживете чарівне життя в позитивному середовищі, отримаєте енергію для подальших звершень!


Пермакультура вчить розуміти мову природи!!!

З дитинства я допомагав батькам на господарстві. І чесно кажучи для мене це було каторгою, бо оранка, підгортання, прополювання мені здавалися нудними та безглуздими.

-В природі ніхто не оре і не прополює , а рослини ростуть ,то чому ми повинні робити це?- питав я в батьків.

-Бо це потрібно для кращого урожаю.

Але чомусь урожаї з кожним роком зменшувались, а земля робилась все твердішою і заповненою бур’янами.

Я шукав альтернативи. І натрапив на курс пермакультури. Там я побачив і навчився як вести господарство в гармонії з природою і використовувати її поміч. Люди звикли працювати на землі в поті лиця виконуючи виснажливу роботу, яку нав’язала нам система всупереч природі. Для чого боротися з тим, що тобі допомагає? В природі немає нічого непотрібного,просто ми ще не знаємо, як це використати в корисних цілях. І саме цього можна навчитись на курсах пермакультури, яка вчить самодостатнього, природного життя і використання природніх багатств найкращим чином!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Юрій 0677793501 way-to-true@ukr.net

Як це було