Back

Біографія Джорджа Соболя

George_Sobol_photo

Імя: Джордж Соболь

Освіта: Бакалавр з російської мови, диплом з пермакультурного дизайну

Організація: Проект пермакультурної освіти

Email:terrafirmagn.apc.org

Website www.terraperma.org.uk

Джордж Соболь є інструктором та посередником, займаючись організацією курсів пермакультури з 1989. Він є засновником Проекту пермакультурної освіти і вважається одним з найкращих викладачів пермакультури у Великобританії.

Коротка автобіографія

Виховувався у російськомовній родині та отримав ступінь з російської мови в Манчестерському університеті 1973 року.

Переїхавши у Брістоль, працював червонодеревником, відігравши ключову роль у створенні Брістольського центру ремісництв, організовуючи громадські майстерні та маючи власну справу, що налічувала до 25 майстрів-дизайнерів. Протягом цього часу встановив звязок з Дартінгтонським трестом і в 1983 перейшов на роботу до їхньої меблевої та столярної компанії в Девоні.

Починаючи з 1989 року має 20-річний досвід роботи та викладання пермакультури, закінчивши 1990 року курс пермакультурного дизайну. Того ж року став координатором Пермакультурної спілки у Великобританії.

В 1994 разом з партнером Патсі Гаррардом започаткував Проект пермакультурної освіти, значною частиною якого був розвиток та впровадження навчання пермакультурі та підготовки викладачів з пермакультури в Чехії, Словаччині, Білорусі, Молдові та Англії. Метою програми є стимулювання розвитку місцевих пермакультурних мереж та шкіл.

Паралельно з участю в Проекті пермакультурної освіти, біля 16 років працював в Асоціації робітничої освіти (Workers’ Educational Association, WEA – найбільний постачальник освітніх послуг для дорослих у Великобританії). Ця робота включає розвиток іноваційних підготовчих програм для викладачів та громадські проекти.

Останнім часом є одним з менеджерів з землевикористання та розвитку центра місцевої освіти Західного Дорсету та наразі працює радником місцевого продовольчого фонду від Великої лотереї Великобританії.

Продовжує викладацьку діяльність на місцевому, національному та міжнародному рівнях за запрошенням.