Back

Що таке органічне сільське господарство?

За визначенням Міжнародної федерації органічного сільськогосподарського руху (IFOAM) “Органічне сільське господарство - виробнича система, що підтримує здоров'я ґрунтів, екосистем і людей. Воно залежить від екологічних процесів, біологічної різноманітності та природних циклів, характерних для місцевих умов, при цьому уникається використання шкідливих ресурсів, які викликають несприятливі наслідки. Органічне сільське господарство поєднує в собі традиції, нововведення та науку з метою покращення стану навколишнього середовища та сприяння розвитку справедливих взаємовідносин і належного рівня життя для всього вищезазначеного”.

Органічні продукти – це такі продукти, при виробництві яких:

Органічне сільське господарство ґрунтується на:
  1. Принципі здоров'я
  2. Принципі екології
  3. Принципі справедливості
  4. Принципі турботи
Органічне господарство як правило застосовує технології сівозміни, сидерації, біологічного контролю шкідників (біопестициди) та родючості ґрунтів (мікробні добрива), безорного землеробства, мульчування та компостування. Часто органічне виробництво побудовано на принципах пермакультури, біодинамічного та природного землеробства.

Прочитати більше про органічне землеробство українською, англійською чи подивитися презентацію про органічне землеробство та пермакультуру.