Loading color scheme

Що таке пермакультура: на прикладі однієї ферми в Бельгії

Сучасний світ стає дедалі більш одноманітним. Різними є назви міст, країн, а всередині них – однакові вивіски, рекламні банери, торгові центри. У супермаркетах усе структуровано, розкладено по поличках, помідори однакові, як на підбір.

На полях, де вирощують овочі для масового споживання, усе не менш однаково: оце в нас гігантське поле капусти, ми насиплемо в нього рівно стільки необхідних речовин, скільки буде потрібно, щоб не росли бур'яни. Ми посадимо капусту якнайраніше. Ми заберемо її машинами й повеземо продавати на весь світ.

Людина керує рослинами, як їй заманеться. Усе робиться по волі людини – і, парадоксально, їй же на шкоду.

Чи знаєте ви, що однією з найкорисніших рослин на Землі є броколі? Ця "супер-їжа" багата на білки й клітковину, одна гілочка свіжої сирої броколі містить 102% денної норми вітаміну А, 53% – вітаміну В12, 186% вітаміну С, а поєднання індолів та ізотиоціанатів запобігає різним видам раку.

Проте це стосується тільки "чистої" броколі, вирощеної без жодних додатків, у середовищі, створеному природою, а не людиною. Броколі, вирощене в промислових масштабах, не вб'є вас, але й не зробить сильнішими: для її вирощення застосовують до 42 видів пестицидів, 26 з яких є гостротоксичними.

Слово "пермакультура" означає "стале сільське господарство" (permanent agriculture) і "стала культура" (permanent culture) і передбачає легке життя на планеті, з увагою до того, що ми продовжуємо людську діяльність для багатьох наступних поколінь, у гармонії із природою.

Читати статтю далі на сайті "Українська правда"