Сертифікаційний курс пермакультурного дизайну
Пермакультура – це створення систем, які працюють в гармонії з природними процесами, з мінімальними витратами праці і без шкоди для навколишнього середовища.
Сертифікаційний курс пермакультурного дизайну дає вам теоретичні та практичні знання з різних аспектів пермакультури. По завершенню курсу ви отримаєте міжнародний сертифікат і можливість подальшого росту в якості викладача пермакультури та пермакультурного дизайнера.
Всебічне розуміння пермакультури дозволить вам стати рушієм позитивних змін у вашій спільноті, сільській та міській місцевостях, розвивати екологічне землеробство та місцеву економіку, будувати справедливе суспільство, охороняти та відновлювати природу.
Кожен вебінар містить підбірку додаткових матеріалів. Ви можете виконувати два варіанти домашніх завдань. Перший - домашні завдання, що показують рівень засвоєння теоретичної підготовки, і ґрунтуються на інформації з лекцій і вебінарів. Другий варіант - це серії вправ, в яких ви крок за кроком розробляєте дизайн для конкретної ділянки або соціального об'єкта, керуючись перекладеним нами посібником для дизайнерів та за нашої підтримки. Ви маєте можливість розпочати роботу над власним дизайнерським проектом, а під час захисту - отримати цінні поради викладачів.
Наш курс дасть вам те, що ви не можете отримати з книг: досвід пермакультурного дизайну. Ми пропонуємо вам провести тиждень на одному з пермакультурних господарств нашої мережі з можливістю максимального занурення у пермакультурне середовище.
Курс складається з трьох частин:
1. Теоретична частина - відеолекції (2014 року) - 36 годин, близько 10 доповідачів з України та закордону та оновлені відеолекції (2020 року) - 20 вебінарів у кращій якості з оновленим складом викладачів. Записи викладені на youtube і ви можете вивчати їх у зручний для вас час.
2. Практична частина - тижнева практика в одному з центрів пермакультури.
3. Дизайнерський практикум. Останні два дні тижневої практики. Ви розробите реальний дизайнерський проект в командах та презентуєте його всім. Завершується курс обговоренням створених проектів, отриманням сертифікатів та святкуванням.
Сертифікаційний курс був розроблений Біллом Моллісоном для навчання принципів та основ екологічного дизайну для добробуту планети та суспільства. Його викладають по всьому світу, студентами курсу стали сотні тисяч людей. В Україні курс проходить щорічно з 2012 року. Основні викладачі курсу пройшли спеціальне навчання для викладачів і мають право видавати сертифікати міжнародного зразка.
- Отримаєте спочатку теоретичні знання та застосуєте їх одразу на практиці
- Набудете/покращите/закріпите необхідні навички під час виконання практичних занять
- Побачите і оціните досвід пермакультурних центрів
- Відвідаєте екскурсії на тематично пов'язані проекти
- Виконаєте дизайнерський проект (індивідуальний або груповий) і проведете його презентацію
- Можете розпочати планування власної ділянки
- Знайдете однодумців та нових друзів, унікальність курсу в тому, що він створює спільноти!
Цей курс обов’язково привнесе позитивні зміни у ваше життя. Хоча пермакультуру найчастіше пов'язують з садівництвом та землеробством, її принципи, етика та методи дизайну можуть бути адаптовані та використані кожною людиною для досягнення більш гармонійного та сталого способу життя вдома та на роботі, у місті чи в селі. Пермакультура закликає нас використовувати місцеві ресурси, отримувати максимальну користь від знань та вмінь - ваших та вашої спільноти, спираючись на традиційну мудрість, науку і нашу вроджену здатність спостерігати і вчитися у довколишнього світу. Практична частина курсу це також завжди обмін унікальним досвідом між учасниками. Ми будемо раді, якщо ви поділитеся своїми знаннями та напрацюваннями в сфері інтересів курсу.
Вебінари 2014 року:
|
|
Вебінари 2020 року:
|
|
Ми надаємо безкоштовний доступ до всіх вебінарів теоретичної частини курсу для того, щоб якомога більше людей отримали ці знання:
Якщо ви збираєтесь на літню практику, ми радимо почати вивчати вебінари заздалегідь. Ми не радимо їхати на практику, не вивчивши теорію. Без теорії ви не зможете повністю зануритись у практику і бути на рівні зі студентами, що теорію прослухали.
Мені здається, курс цінний тим, що кожен отримує відповіді на свої питання, і таким чином вчить і підказує іншим. Тобто це обмін досвідом, а що може бути крутіше!Вероніка Олексенко, випуск 2019
Этот курс дал возможность шире взглянуть на возможности взаимодействия людей как между собой так и с природой. Больше всего я рад тому что встретил так много единомышленников - людей, которым не безразлично состояние среды, где они живут. Рекомендую всем, для кого слова «жизнь в гармонии..» не пустой звук.Владимир Захарченко, випуск 2019
СКПД 2019 - бомба-ракета. Звичайно є, що написати по суті. Були різні емоції як + так і -. В цілому я набув нових друзів, вважаю - нову професійну сім'ю. Згадую наразі деякі яскраві моменти і не вірю, що то відбувалось насправді. СКПД 2019 надав потужного імпульсу до створення нових проектів, актуалізував знання, розширив горизонт світосприйняття.Сергій Шитіков, випуск 2019
На этом курсе познакомилась с золотым фондом нашей страны - с нашей МОЛОДЕЖЬЮ! Приобрела много полезных и интересных знаний. Очень хорошо подготовлены объекты для практических работ. Заботой и теплом были окружены на каждом объекте. Отличное предложение - командная защита дипломов. На этом этапе буквально все открылись, максимально проявили свои способности и очень сдружились, даже сроднились. Благодарю организаторов, участников и судьбу.Валентина Пащенко, випуск 2019
Завдяки КПД відбулися важливі позитивні зміни у всіх сферах мого життя. Це не тільки нові друзі, цікаві події, корисні знання, розширення світогляду. Це ще й обмін досвідом у галузі освіти.Зоряна Кушнір, випуск 2019
Підтвердженням проходження теоретичної частини є виконання домашніх завдань і ви можете обрати один з двох варіантів:
- відповіді на засвоєння матеріалу після теоретичних вебінарів. Цей варіант підходить тим, хто немає власної ділянки. У такому разі, практичне засвоєння методів дизайну вперше відбуватиметься разом з усією групою під час Дизайнерського практикуму
- серії вправ, в яких ви крок за кроком розробляєте дизайн для конкретної ділянки або соціального об'єкта, керуючись перекладеним нами посібником для дизайнерів. Цей варіант підходить, якщо ви хочете розробити проект для власної ділянки. Розроблені завдання дозволять вам провести підготовчу роботу для створення такого проекту. Вони включають спостереження і аналіз особистих аспектів: цілі, бажані елементи, ресурси, проблеми і загрози, зони і сектори вашої ділянки та інші необхідні, для виконання проекту, задачі.
Ви можете розраховувати на нашу підтримку: можна ставити питання викладачам під час відеозустрічей, що будуть організовані для відповідей на запитання, або надсилати питання на пошту.
Практична частина буде насичена дослідженнями, спостереженнями, різноманітними роботами і цікавими екскурсіями. Це роботи «в польових умовах», де ми пройдемо всі етапи планування від спілкування з клієнтом до створення пермакультурного дизайнерського проекту. Ми досліджуватимемо патерни та мікроклімати, ґрунти і біорізноманіття, малюватимемо карту місцевості, будемо вчитися спостереженням, енергоефективності, створенню стратегій, а також фізично попрацюємо: будемо рити, садити, живцювати, створювати грядки різних типів і робитимемо багато інших цікавих речей.
Практична частина курсу дуже інтерактивна та проходитиме у формі живого спілкування, роботи в парах та міні групах, акторської гри та мистецьких завдань.
Кожен ранок починатиметься з йоги чи інших вправ від учасників та організаторів курсу, кожен вечір учасники ділитимуться власним досвідом, обговорюватимуть дизайнерські проблеми та слухатимуть місцевих екологічних активістів (ранкові та вечірні заняття не входять до обов’язкової програми).
Дизайнерське проектування - це спільна робота студентів у міні групах над розробкою дизайну для конкретної зони чи навіть усього господарства. Маючи різні бекграунди та життєвий досвід ви будете вражені різноманітністю ваших підходів і кінцевим результатом.
Ми прагнемо, щоб в результаті наших лекцій, вебінарів, практикумів, ви отримали більш цілісне, системне бачення навколишнього світу. Саме це дозволить вам виконати реальний дизайнерський проект!
Завершення практичної частини - презентація та обговорення проектів ( як власних, так і проектів, створених у групах), видача сертифікатів та святкування!
Ми не очікуємо будь-яких попередніх знань від учасників, але будемо раді, якщо ви поділитеся своїм власним унікальним досвідом і знаннями в сфері інтересів курсу.
Планується курс в Харківській області влітку 2024 р. Більше інформації згодом.