Loading color scheme

Німецько-українська осіння школа з агроекології та міського фермерства

In English Recorded lectures

Відеозаписи лекцій Слайди Доповідачі Учасники Випускники Програма

Медійні партнери

   
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.>      

Німецько-українська осіння школа з агроекології та міського фермерства проходила онлайн 10-14 жовтня 2022. Організатори: Форум сільськогосподарських наук Ганса-Айзенмана (HEF) Мюнхенського технічного університету (TUM) та Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" в Києві. Захід відбувся за підтримки Joachim-Herz-Foundation та The Foundations of the Cologne Gymnasium and Endowment Fund

Темами школи були: 

  • Агробіорізноманіття та дизайн полікультур
  • Мікробіота ґрунту та біопрепарати
  • Стале міське фермерство
  • Агробіорізноманіття в місті
  • Економічна доцільність та маркетинг продукції міського фермерства

Учасники також розробляли агроекологічні проекти для підтримки та долучення до поточних напрямків діяльності ГС "Пермакультура в Україні" та Університету "Україна":

  1. Розробка овочевих полікультур. 
  2. Навчально-реабілітаційний центр Університету «Україна» на основі лісосаду. 
  3. Школа фермера з агроекології. 
  4. Створення громадських банків насіння та центрів переробки сільгосппродукції. 
  5. Підвищення продуктивності пермакультурних центрів та екопоселень, які приймають тимчасово переміщених українців.

Детальніше:

Агроекологія базується на застосуванні процесів екологічної саморегуляції, що відбуваються при взаємодії різних організмів в межах ділянки та місцевості. Саморегуляція сприяє задоволенню потреб агроекосистеми а, отже, меншій залежності від зовнішніх ресурсів і зниженню негативного впливу сільського господарства на довкілля. Але агроекологія - це не лише агрономія. Вона також передбачає місцеве та соціально справедливе виробництво їжі зі зменшенням транспортування, втрат продукції та покращенням економічної стійкості та продовольчого суверенітету спільнот. Саме тому розвиток агроекологічних систем набуває особливого значення під час криз, коли постачання пального, агрохімікатів та насіння ускладнене або неможливе.

Німецько-українська осіння школа познайомила з підходами та методами агроекологічного виробництва їжі, зокрема з пермакультурою та компактним міським фермерством. Це сталі та довготермінові підходи до подолання продовольчої кризи а також методи господарювання, що підтримують біорізноманіття.

Метою Осінньої школи були обмін знаннями та налагодження співпраці між студентами Школи наук про життя Технічного університету Мюнхена (TUM) та Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» в Києві, зокрема в напрямках сталого землекористування, зміни клімату, біорізноманіття та безпеки харчових продуктів. Досвід міжнародних експертів, залучених в якості викладачів, сприятиме такій дискусії та співпраці. Працюючи у тематичних мінігрупах студенти трансформували цей досвід у проєкти для вирішення нагальних проблем.