Loading color scheme

Науково-практична конференція "Полікультури та пермакультура"

Організовано за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду


Міжнародна конференція з екоінтенсивного сільського господарства та створення полікультур

Запрошуємо науковців та практиків поділитися знаннями, досвідом, можливостями співпраці та долучитися до створення важливих матеріалів.

Конференція складається з кількох секцій, що проводитимуться в різні дні та час, пропонуючи зручні можливості для учасників з різних частин світу, а також можливість участі онлайн:

Четвер 30 січня 2020 Służewski Dom KulturyВаршава, Польща - секція віч-на-віч та онлайн англійською мовою.

Субота 1 лютого 2020 Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" - секція віч-на-віч та онлайн українською мовою.

Четвер 6 лютого 2020 Університет Каліфорнії, Девіс, США - участь віч-на-віч або онлайн.

Субота 8 лютого 2020 - онлайн секція зі зручним часом для учасників з Європи та Африки.

         

Різні можливості участі

 • Презентації віч-на віч або онлайн
 • Участь віч-на-віч або онлайн
 • Безкоштовна участь онлайн
    Матеріали конференції
 • Збірник - безкоштовна публікація тез та коротких звітів
 • Резолюція та стаття з регуляторними рекомендаціями щодо підтримки розвитку екоінтенсивного сільського господарства (запрошується англомовні редактори з можливістю фінансування
    Відео
 • Всі доповіді конференції будуть завантажені на YouTube з відкритим доступом
 • Відеолекції зі створення полікультур - для неформальної освіти дорослих та для академічних курсів (запрошуються англомовні науковці та експерти з можливістю фінансування)
     Науково-дослідна група
 • Буде сформовано міжнародну дистанційну групу дослідників та практиків зі створення дизайнерського алгоритму та безкоштовної комп’ютерної програми для допомоги фермерам у підборі комбінацій сільськогосподарських культур на основі потреб для забезпечення спектру агроекосистемних послуг.
     

П'ять пов'язаних заходів

 1. Науково-практична конференція
 2. Пермакультурна зустріч
 3. Загальноукраїнський з’їзд екопоселень
 4. Ярмарок екопродуктів
 5. Обмін насінням

Посилання на реєстраційну форму. Прохання доповідачам вислати анонс презентації українською до 15 грудня 2019 на Email pavlo.ardanov(et)gmail.com. Ми заохочуємо доповідачів також подавати тези англійською для безкоштовної публікації у збірнику матеріалів конференції.

Безкоштовна участь онлайн в англомовних секціях.

Безкоштовна участь для доповідачів, авторів публікацій у збірнику матеріалів конференції, представників навчально-демонстраційних центрів пермакультури, представників екопоселень, учасників АТО та вимушених переселенців. Можливість знижки чи безкоштовної участі для малозабезпечених.

Вартість участі - 400 грн - одна ціна за 2 заходи (конференція та пермакультурна зустріч), 200 грн для дорослих членів однієї родини, 100 грн для членів ГС “Пермакультура в Україні”, які сплатять членський внесок 100 грн за 2019 рік, та 100 грн для членів GEN Ukraine.

Всі учасники самостійно оплачують вартість проїзду, проживання, спільної вечері (за бажанням).

Сільськогосподарські системи займають до 40% поверхні суходолу земної кулі, через що чинять значний вплив на біосферу. Цей вплив буде збільшуватися з прогнозованим ростом народонаселення планети ще на 2 мільярди до 2050 року, для харчування якого знадобиться підвищити світове виробництво їжі на 30%. В ідеалі така інтенсифікація сільського господарства має бути екологічною.

Ріст продуктивності у сучасному сільському господарстві супроводжується численними негативними наслідками через потребу інтенсивного догляду за системами, для чого використовуються обмежені та невідновлювані ресурси, та негативний вплив на природну екосистему. Сучасне промислове сільське господарство призводить до спрощення структури довкілля заміщаючи біорозмаїття невеликою кількість сортів сучасних сільськогосподарських культур та зменшуючи функційне розмаїття видів загалом. Втрата генетичного розмаїття зменшує можливості адаптації та підвищує ризики такого господарювання. Тому зниження цих ризиків є нагальною потребою. Майбутні сільськогосподарські системи мають розроблятися для захисту природного середовища (припинення втрати біорозмаїття та руйнування екосистем), а також задля протидії та адаптації до глобальних змін клімату.

Завдяки фасилітації (створенню сприятливих умов), зниженню конкуренції та більш ефективному використанню ресурсів полікультурни можуть надавати численні агроекосистемні послуги, зокрема зменшувати втрати води та поживних речовин завдяки збільшенню розмаїття культур та створенню постійного ґрунтопокриву, покращувати родючість ґрунтів та накопичення в них карбону, а також покращувати біологічну регуляцію завдяки зменшенню хімічного та механічного пошкодження ґрунтів та їх структуруванню.

Поширення наукомісткого екоінтенсивного сільського господарства вимагає створення конкретних наукових рекомендацій, що зазвичай є дуже узагальненими. Для розробки маловитратних високопродуктивних полікультурних систем, спрямованих на захист довкілля та відновлення біорізноманіття, потрібні спільні зусилля науковців з різних сфер та практиків.

Конференція має 2 комбіновані секції (можливість участі віч-на-віч та онлайн) та 2 онлайн секції. Нижче наведено інформацію про секцію в Україні, що проводитиметься українською мовою.

Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" є класичним навчальним закладом. Це означає, що в ньому існує багато навчальних напрямів та спеціалізацій, включаючи інженерію, дизайн, філологію, психологію, фізичну реабілітацію, біотехнологію, видавничу справу, економіку та менеджмент, комп'ютерні науки, автомобілебудування, право тощо (наразі 45 спеціальностей). У жовтні 2018 року Університет приймав міжнародну конференцію "Пермакультура для вищих навчальних заходів" і зараз розробляє навчальну програму "Прикладна екологія та пермакультура".

Адреса університету "Україна" - вул. Львівська 23, м. Житомирська (пряма лінія від залізничного вокзалу). Див. посилання на мапу та планувальник маршруту громадським транспортом.

Будь ласка, не зволікайте з придбанням квитків - продаж квитків на прямі поїзди (за 45 днів) розпочинається з 18 грудня, а на прохідні поїзди (за 30 днів) - з 1 січня. Якщо немає залізничних квитків - розгляньте можливість дістатися автобусом чи через сервіс пошуку попутників BlaBlaCar.

Організатори конференції не покривають витрати доповідачів на проживання та харчування. Англомовні доповідачі мають змогу отримати гонорар в еквіваленті 60 євро, за вирахуванням податків.

Буде спільний стіл з екологічних продуктів, де кожен поділиться тим, що вродило, слідуючи на практиці етичному принципу пермакультури “справедливий розподіл”. На ярмарку ви зможете скуштувати продукцію ваших однодумців. Працюватиме виїзне вегетаріанське кафе "Укроп".

Найближчі готелі: Готель Жайвір (просп. Перемоги 56-б), Готельний комплекс Верховина (просп. Перемоги 135). Див. інші готелі на Booking.comHostelworld, оренда кімнат на Airbnb та сервіс гостинності Couchsurfing.

Жителів Києва та передмість ми запрошуємо бути гостинними та приймати приїжджих (див. пропозиції у списку учасників).

Будь ласка, висилайте тези та короткі звіти до 15 січня 2020 року на Email pavlo.ardanov(et)gmail.com. Публікація в електронному рецензованому збірнику матеріалів конференції є безкоштовною. Матеріали приймаються як від академічних дослідників (включно зі студентами), так і від фермерів за умови, що матеріали відповідають вимогам Responsible Conduct of Research, US Office of Research Integrity та нашим вимогам щодо форматування. Можливими темами матеріалів є: успішні приклади полікультур та аналіз їх ефективності, досвід створення функціонально поєднаних полікультур, техніки вирощування полікультур, бар’єри та задачі для поширення екоінтенсивного сільського господарства, регуляторні рекомендації щодо поширення екоінтенсивного сільського господарства, інші (окрім полікультур) техніки та підходи до підвищення біорізноманіття у сільському господарстві.

Редактори зберігають право відмовити у публікації матеріалів неналежної якості або повернути їх авторам для доопрацювання.

Ми заохочуємо вітчизняних фермерів ділитися результатами прикладних досліджень з колегами на міжнародному рівні. Див. Research Handbook, the Permaculture Association з порадами щодо аналізу та публікації досліджень та спостережень.

Також ми заохочуємо вітчизняних науковців, які публікуються переважно у вітчизняних журналах, скористатися можливість аби познайомити міжнародну спільноту з вашою діяльністю.

Матеріали приймається англійською мовою, ми пропонуємо обмежену можливість мовного редагування.

Публікація тез та коротких звітів є безкоштовною.

Пропонуємо безкоштовно взяти участь у стендовій презентації та тематичних обговореннях стендових презентацій у режимі світового кафе (круглих столів). Пропонуємо безкоштовно роздрукувати стенд на кольоровому принтері, комп’ютерна розбивка зображення на серію аркушів А4 чи окремі тези на окремих аркушах А4.

Оскільки бюджет отриманого гранту лише частково покриває витрати на організацію заходу, і оскільки ми завжди прагнемо надавати безкоштовні місця учасникам АТО та вимушеним переселенцям, запрошуємо благодійників підтримати наш захід. Рекомендована сума благодійного внеску - 50 грн.

Ми шукаємо:

 • Співорганізаторів конференції.
 • Дописувачів (науковці та практиків) міжнародної сторінки проекту у Facebook "Polycultures and Permaculture".
 • Співредакторів для збірника матеріалів конференції (можливість фінансування).
 • Співавторів статті та аналітичної довідки щодо сприяння поширенню екоінтенcивного сільського господарства.
 • Викладачів університетів, дослідників та експертів для запису 2 наборів відеолекцій зі створення сільськогосподарських полікультур (для неформальних освітніх курсів для дорослих та для академічних курсів).
 • Партнерів для проекту "PARTICI-PLANT" для розробки алгоритму та безкоштовної комп’ютерної програми фермерів для створення полікультур.

pavlo.ardanov(et)gmail.com, 096 947 1612 (лише вайбер дзвінки зранку та ввечері) - Павло Арданов.

Новини конференції

Слідкуйте за анонсами доповідачів конференції на сторінці заходу у фейсбук та за новинами пермакультурної зустрічі на сторінці події. Підпишіться на отримання новин проекту на Email (гугл група; не більше 1 Емейл на місяць).

Пермакультура розробляє функційно взаємопов’язані системи, для підтримання яких потрібно менше зовнішніх ресурсів завдяки саморегуляції. В сільськогосподарських системах поєднують різні види рослин (надаючи перевагу багаторічникам) і тварин, та захищають осередки дикої та недоторканої природи в межах господарства. Родючість ґрунтів регулюється завдяки симбіотичній азотфіксації, контролюється ерозія ґрунтів, ощадливо використовуються водні ресурси, а також пропагується системи безорного землеробства, що підтримують родючість ґрунтів.

Інформаційні партнери